Login

Register

Login

Register

קניית דומיין

קניית דומיין לעסק שלך

קניית דומיין עם שם קליט תקל על הלקוחות למצוא אותך

התקנה בחינם

רישום מהיר

שירות ותמיכה

כל מי שעוסק בתחומי קידום ובניית אתרים וכל מי שמתחזק אתר יודע מה רב ערכו של הדומיין.

הדומיין הוא כתובת אתר האינטרנט (בעברית או באנגלית) שאותה מקלידים הגולשים על מנת להגיע לאתר המבוקש. שם הדומיין מחובר לכתובת IP מסוימת השייכת לשרת שבו האתר מאוחסן, ודרכה אתם יכולים להגיע לאתר ללא עיכובים, בדרך כלל. לכאורה, קניית דומיין היא פעולה בלתי מורכבת שבמסגרתה אתם בוחרים שם לדומיין ורוכשים אותו דרך חברה המספקת את השירות.

אף על פי כן, העניינים עלולים להשתבש בדרך, ולכן חשוב לשים לב למספר פרמטרים בעת רכישת הדומיין.

איך בוחרים דומיין מתאים? קניית דומיין
איך בוחרים דומיין מתאים? קניית דומיין

5 טיפים לבחירת דומיין

אלה כמה טיפים שיכולים להפוך כל קניית דומיין לפשוטה ומהירה יותר:

דומיין קליט – הגולשים מעדיפים שמות דומיין קצרים וקליטים שקל לזכור ולהקליד בשורת החיפוש.

בחרו כמה שמות – תחום הדומיינים תחרותי למדיי, כך שאם יש שם קליט ופופולרי במיוחד הוא “נחטף” ללא רחמים. כדאי להכין מראש רשימה של

שמות לדומיין שלכם – החל מהשם המועדף ביותר ועד לשם המועדף פחות. שכן, קניית דומיין תתבצע רק לאחר שווידאתם כי הוא פנוי. זאת ועוד, לעתים אתם עלולים לבחור דומיין זמין הדומה בשמו לסמלה המסחרי של חברה אחרת, ובכך אתם מסתכנים בתביעות משפטיות. ולכן, מעבר לבדיקה הטכנית של זמינות/אי זמינות של הדומיין, כדאי גם לערוך בדיקה משפטית.

בחירת סיומת לדומיין – בימינו קיימות סיומות מסוגים שונים, וחלקן אף סיומות ספציפיות שיכולות להתאים לשירות שלכם כמו finance. עם זאת, הסיומות הנפוצות יותר היום הן .com ו-co.il, ורצוי לדבוק בהן כאשר בוחרים את הדומיין.

קניית דומיין בעברית או באנגלית – שמות

דומיינים בעברית חדרו לאינטרנט החל משנת 2010. הם מוצעים באותו מחיר כמו דומיינים באנגלית ואינם יוצרים עיכובים בעת החיפוש בגוגל. עם זאת, דומיינים בעברית עלולים ליצור בלבול בקרב הגולשים, שכן את הסיומות של האתר נדרשים הגולשים לכתוב באנגלית. מסיבה זו, רבים מעדיפים לרכוש דומיינים באנגלית ולוודא שהם קליטים עבור הקהל הישראלי.

קל להכתיב אותו – כאשר אתם מבצעים שיחות טלפוניות עם הלקוחות באופן תמידי, עליכם להכתיב לא פעם את שם הדומיין שלכם ללקוח שמעבר לקו.

מסיבה זו, מומלץ להתרחק מעיצורים ש”נבלעים” בתוך השפופרת כמו P, B, N, S, אחרת תמצאו את עצמכם מכתיבים ללא סוף “p כמו פלפל”, “N כמו נענע” וכדומה.

לא לשכוח לחדש את שם הדומיין
חברות העוסקות בדומיינים מציעות לכם שירותי קניית דומיין למשך שנה או שנתיים, תוך התניה שהדומיין יישאר באוויר כל עוד אתם משלמים עליו.

החברות מתריעות מראש מפני פקיעת תוקף הדומיין, אך הלקוחות לא תמיד נותנים את לבם לאזהרות אלה.

לעתים הם דוחים את פעולת החידוש, ובמקרים אחרים כתובת הדואר האלקטרוני המוזנת בטופס ההרשמה שייכת למנכ”ל עסוק (שאין לו פנאי להתעסק עם דומיינים), ולא לעובד האחראי על החידוש.

אם אינכם מעוניינים בכך שהאתר שלכם ירד מהאוויר, ואף גרוע מכך – שהדומיין המקורי שלכם ייחטף, חשוב למלא את הפרטים הנכונים בטופס ההרשמה.

מה רואים ב-WHOIS – בדיקת דומיין קיים

WHOIS הוא הארגון אשר מנהל את המידע הנאסף על רישום הדומיינים. באופן כללי, נחשב המידע על הדומיין למידע ציבורי שאליו יכול לגשת כל גולש. ב-WHOIS מופיעים פרטים שונים כמו תאריך תפוגת הדומיין או פרטי איש הקשר שעל שמו הוא נרכש.

רשמי דומיינים לא מעטים מציעים שירותי הגה על פרטיותם של בעלי הדומיינים על ידי הסתרת הפרטים של הדומיין. עם זאת, שירותים אלה עלולים לפגוע באמונם של הגולשים, שכן לקוחות פוטנציאליים עשויים לוותר על שימוש בשירותיה של חברה המסתירה מהם את פרטיה.

קניית דומיין
דרג את הפוסט

רוצים להגיב?

Facebook
Google+
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

בניית אתרים באשדוד ובכול הארץ קידום אתרים אחסון אתרים עיצוב אתרים IVBS לעסקים קטנים ובינוניים
סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן